Andráši Grófok Vidéki Háza
Andráši Grófok Vidéki Háza
Hrušov községben a múltban három arisztokrata uradalom volt. A mai napig csak a Hrušov grófok vidéki uradalma maradt fenn. Az Andrássy család (Andrássy család) borospincével.
A 18. század elején épült barokk stílusban. A tájház földszintes téglaépület, szerény építészeti díszítéssel. A T-alakú alaprajzú épület a falu egyik legrégebbi fennmaradt épülete, amelyet a 19. század végén finoman átalakítottak, majd a 20. század közepén a mai formájára. A tető csücsöktetős, egy dormerrel (az épület tetőszerkezetében lévő, építészetileg módosított nyílás), amelyet korábban zsindellyel fedtek. A ház főhomlokzatán öt, hat ablakból álló kastélyablak található. Az eredeti ablakok körüli homlokzati díszléceket (párkányokat) esztétikusan keretezi egy téglalap alakú felületi stukkódíszítés.
Kezdettől fogva a grófi családé volt. Az Andrássy család (magyarul: Andrássy család), aki a múltban alkalmi szálláshelyként használta a környékbeli vadászatok alkalmával.
A gróf építette Joseph András (magyarul: Andrássy József) (*1762 _ +1834) vagy az apja. Charles András (Andrássy Károly) (*1725 _ +1792) 1789 körül.
A család Betliar ágához tartoztak. Az Andrássy család (az Andrássy család).
A Kúriához tartozott Az Andrássy családnak (Andrássy család) 1927-ig.
Aztán eladta. Gejza Andráši (magyarul: Andrássy Géza) (*1856 _ +1938) a fia nevében Emmanuel II. András (Magyar: Andrássy Manó) (*1892 _ +1953) család Šebő.
A ház jelenleg szálláshelyként szolgál a következő néven Curia a gólyáknál.